ZDVIHACÍ PLOŠINA PRO MOTOCYKL KG

Autor: redakce datum: Pro 31 kategorie: Ostatní, Inzerce

Úderem listopadu již tradičně pomyslně startuje každoroční zimní sezóna. A to nejen na horách, ale i na cestách. Motoristé davově plní především diáře pneuservisů, které často nabízejí mimořádné otevírací hodiny, aby dokázali obsloužit co nejvíc zákazníků. Důvodem bývá nejen klesající teplota na teploměru, ale také předpis, který řidičům ukládá povinnost použití zimních pneumatik.

Když už servis, hoďte auto rovnou na zvedák

Přezutí kol by ovšem v zimě nemělo být jedinou záležitostí, kterou je na autě potřeba pořešit. Ideální je objednat se kromě přezutí kol také na zimní prohlídku, zvlášť pokud se chystáte s rodinou na zimní dovolenou, nebo máte v plánu podniknout delší cestu. Optimální je proto hodit auto na zvedák, aby se servisní technici mohli pustit do díla.

ZDVIHACÍ PLOŠINA PRO MOTOCYKL KG

Když zvedáky mají frmol

Pokud stojíte o kompletní zimní prohlídku s kontrolou všech systému a kapalin objednejte se do servisu včas. Zvedáky se totiž u většiny z nich doslova nezastaví a čekací doba na termín objednání se pohybuje i kolem čtrnácti dnů. Navzdory rozšířené pracovní době a pracovním sobotám je většina autoservisů a pneuservisů vytížená do poslední minuty.

Co nezvládnete sami, zvládnou zvedáky na auta

Je jistě mnoho úkonů, které si je v rámci zimní údržby vozu schopen zajistit řidič sám. Jsou ovšem věci, s kterými je neradno si zahrávat a je lepší svěřit je do rukou profesionálů, který udělají správnou diagnostiku, naloží vozy na zvedáky na auta a důkladně je prohlídnou. V rámci kompletní prohlídky zkontrolují stav baterie a provozních náplní. Obzvlášť v zimě je důležité zaměřit pozornost na seřízení světel, zkontrolovat mlhovky či vyhřívaní oken a sedadel, případně vyměnit stěrače. To jistě zvládne i motorista sám, ale když už v tom servisu budete…

A co vy? Máte už zimní prohlídku svého vozu za sebou nebo se teprve chystáte?

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.