Autor: TomasL datum: Říj 31 kategorie: Auto, Inzerce

Chystáte se na obměnu vozového parku a vyhlédli jste si několik zajímavých kousků v místním autobazaru? Než se pro vysněný automobil vydáte, začtěte se do tohoto článku. Bouraných automobilů je jako máku a prodejci se často snaží danou skutečnost zamlčet. A my vám prozradíme, jak bezpečně bourané vozidlo poznáte.

1. svary

Prvním krokem je kontrola všech svarů. Původní poznáte na první pohled – jsou přesné a mají perfektní rozestup. Pokud narazíte na vychýlené, zcela chybějící či bez překrytí barvou, znamená to, že byl díl vyměněn. Zaměřte se především na podběhy kol, těsnění dveří a kufr za výplněmi. S kontrolou si dejte na čas – každý solidní autobazar vás nechá auto důkladně prověřit.

2. tmel

Jak poznáte vytmelené dveře? Snadno – podle hmatu. Pozornost upřete také na těsnící tmely. Neoriginální mají jinou barvu a strukturu než původní materiály.

3. datum výroby

V různých částech vozidla (na sklech oken, na bezpečnostních pásech, na překladu za chladičem atd.) najdete hologramy s daty výroby. Je-li automobil v původním stavu, pak se data shodují. V případě, že se údaje liší, pak je velmi pravděpodobné, že auto havarovalo.

4. lemy

Automobily se vyrábí tak, aby plechy nepřečnívaly a lemy seděly. Po bouračce se však nikdy nepodaří díly přesně zapasovat.

5. vystřelený airbag

Jednou z indicií, díky které zjistíte pravdu o historii vyhlédnutého vozidla, je špatně padnoucí kryt na volantu. Když dojde k vystřelení airbagu, v podstatě kryt nelze vrátit do původní polohy, aniž by to nebylo poznat. Někteří prodejci se uchylují k překrytí pomocí neoriginálního dílu. Ten ale bezpečně poznáte, protože na něm nenajdete identifikační prvky, jako jsou logo automobilky, označení SRS a Airbag.

Všimněte si také kontrolky airbagu na přístrojové desce. Když klíčkem otočíte do první polohy, kontrolky by měly postupně zhasnout. V případě, že kontrolka airbagu zhasne zároveň s jinou, je to znamení, že byla přepojena. Téměř jistě jde o nefunkční airbag.

A jak minimalizovat riziko, že se setkáte s bouraným vozem? Navštivte renomovaný autobazar Praha, který si zakládá na férovém jednání.

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.