Autor: TomasL datum: Lis 1 kategorie: Auto, Inzerce

Mezi řidiči se pro měření výkonu motoru používá spíše lidového označení „brzda“. Stále častěji se dostává do centra do pozornosti, neboť i ke zvýšení výkonu motoru využívá čím dál více řidičů.

Moderní automobily nabízí mnoho možností k vylepšení a tuningu. Vybrané jednotky je možné přehrát přes OBD konektor, tedy bez sebemenších technických zásahů a úprav. Výsledkem je tak motor výkonnější až o desítky procent a také nižší spotřeba paliva. Nejasnosti a nesrovnalosti mohou nastat, když se takto upravené vozidlo dostane do rukou majitele, který nemá o provedených úpravách nejmenší tušení. Takovou úpravu lze samozřejmě většinou poznat během jízdy, nicméně ověřit hodnotu aktuálního výkonu už možné není. V takovém případě na řadu přichází již zmíněná „brzda“, která dokáže poskytnout přesné údaje.

 

Měřit, nebo neměřit?

Otázka je jasná. Rovněž odpověď je zcela jednoznačná. Každý řidič by měl znát skutečný výkon svého vozidla. V případě jakýchkoliv pochybností ohledně výkonu motoru je na místě využití „brzdy“, tedy měření výkonu motoru. Neméně užitečné je možnost porovnat výkon před a po zvýšení díky názornému grafu.

Měření výkonu motoru spolehlivě a s přehledem

Mít „brzdu“, to je znak prestiže a serióznosti. Zpochybňování její důležitosti často pramení nejen z nevědomosti, ale ještě častěji z neochoty samozvaných profesionálů investovat do zařízení, které majitelům automobilů poskytne důležité informace. Měření výkonu motoru v Brně provádí například DynoMax.

Naopak je vhodné vyhnout se společnostem, které v rámci chiptuningu požadují za brzdu velký příplatek. V souvislosti s rozvojem tuningu se objevuje spousta neseriózních společností, proto je třeba pečlivě zvážit, komu majitel vozidla svěří do péče své vozidlo.

Okomentuj


AUTO-MOTO      BYDLENÍ      CESTOVÁNÍ      FINANCE      HUDBA      MÓDA      POČÍTAČE A INTERNET      SLUŽBY a ŘEMESLA      SPORT      ZÁBAVA     

Publikování nebo další šíření obsahu webu AutOnline.cz je bez souhlasu redakce zakázáno.