cars

Autor: David K. datum: Led 9 kategorie: Auto

Auto je pro mnohé z nás nejenom praktickým dopravním prostředkem. Může se stát koníčkem a zábavou. Někoho však neuspokojuje pouze běžné auto s pevnou střechou. Co takhle kabriolet? Ano, kabriolet je doslova životní styl, jemuž se chcete věnovat naplno. Málokdo však ví, jak je to v tomto voze s topením.

Užívejte si jízdu v létě

I když se v tomto článku chceme v první řadě zaměřit na topení v kabrioletu, nelze se nezmínit o jízdě v létě. Ta je pro kabriolet naprosto typická. Venku vyjde sluníčko, teploty se začnou šplhat do výšin, vy si stáhnete střechu kabrioletu a vyrazíte do silničního provozu. Takhle nějak vypadá nadšením milovníků těchto vozů.

Když jedete se staženou střechou, užíváte si teplého vzduchu a větru ve vlasech. V takovém případě neřešíte jakoukoliv klimatizaci. Nutno však podotknout, že pomalejší jízda v kolonách ve městě a při teplotách nad třicet stupňů už nemusí být takovým zážitkem, jak se zdá. V takovém případě radí spoustu majitelů kabrioletů zatáhnout střechu a raději pustit klimatizaci. Jízda bude o mnoho komfortnější.

Topení kabrioletu v zimě

Spousta lidí si říká, že kabriolet je automobilem především na léto a jinak nemá žádné využití. To je však velká mýlka. Ano, tohoto koníčka si pochopitelně nejvíce užijete v létě, v zimě takový vůz však nemusíte uzamknout do garáže. Jezdit můžete s uzavřenou střechou, díky čemuž si uzavřete kokpit vozidla. Pak můžete použít topení ve voze. A právě v tomto případě by měla zaznít informace o tom, že většina kabrioletů má výkonnější vytápění právě kvůli tomu, aby bylo dosaženo komfortní teploty uvnitř vozidla. Vliv na to má především stažená střecha a možnost větších netěsností. Záleží na tom, jaký typ vozu používáte.

Takže, pokud uvažujete o nákupu kabrioletu, nebojte se. Nejde pouze o sezónní záležitost a můžete ho směle používat také v zimě.

Okomentuj

Copyright © 2023 AUTOnline.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.